ТЕХНОЛОГІЇ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ІНСТИТУТІ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ НАН УКРАЇНИ, ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БІОПРЕПАРАТІВ

1. ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ НОВИХ ШТАМІВ РИЗОБІЙ

Нові високоефективні штами ризобій отримують завдяки використанню сучасних досягнень молекулярної біології та нанобіотехнології. Такий підхід дозволяє у короткі терміни створити мікроорганізми із запрограмованими ознаками. Крім того нові ризобії містять генетичні маркери, що забезпечує їх швидку ідентифікацію.

 

2. МОДИФІКАЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИЗОБІЙ РОСЛИННИМИ БІОАКТИВАТОРАМИ

Взаємодія ризобій із рослинами зумовлена обміном сигнальними молекулами, який активізує каскад біохімічних і фізіологічних процесів формування симбіозів за участі рослинних протеїнів і ризобіальних полісахаридів. Додавання очищених протеїнів та полісахаридів до бактеріальної культури підвищує ступінь реалізації симбіотичного і продукційного потенціалу фітобактеріальних систем та адаптаційну здатність рослин.

 

3. ВИКОРИСТАННЯ МАГНЕЗІАЛЬНО-ЗАЛІЗИСТОЇ СЛЮДИ У ЯКОСТІ СУБСТРАТУ-НОСІЯ ДЛЯ СИПКИХ БІОПРЕПАРАТІВ

Технологія отримання носія передбачає його термічне оброблення при температурі 480–600 °С, при цьому мінерал збільшується у розмірах у 10–15 разів, утворюючи пористу структуру. Випалена алюмосилікатна гідрослюда є ефективним носієм для мікроорганізмів, оскільки чудово вбирає та віддає вологу, а також зменшує контакт бактерій із пестицидами. Крім того, мінерал містить магній, калій, кальцій, залізо та кремній, які необхідні рослинам для росту і розвитку. Завдяки своїм властивостям цей мінерал часто називають «агрономічною гірською породою».

 

4. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ БІОПОЛІМЕРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИЛИПАННЯ БАКТЕРІЙ, ЇХ ЖИВЛЕННЯ ТА ЗАХИСТУ

Важливим компонентом біопрепаратів є природні протеїнові та полісахаридні полімери. Застосування такої технології забезпечує додатковий захист клітин ризобій від дії пестицидів, дефіциту вологи та надмірних температур. Це дозволяє проводити завчасне оброблення насіння бобових культур за 2–3 місяці до початку посіву


Зробити замовлення