ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБЛЕННЯ НАСІННЯ ІНОКУЛЯНТАМИ

Оброблення насіння проводиться за температури від +10 до +35 ºС у закритих приміщення або під навісом, щоб попередити потрапляння на препарат чи оброблене насіння прямих сонячних променів. Оброблення проводять мінімум за 2 год до посіву. Для розведення препарату необхідно використовувати чисту не хлоровану воду. Інокулюють насіння вручну або механізованим способом. Ручне оброблення проводять на брезенті, у бетонозмішувачі або бункері сівалки безпосередньо перед посівом. Для кращого прилипання препарату рекомендується насіння попередньо зволожити.

Машина для протруювання ПНШ-3Для механізованого оброблення придатні машини для протруювання ПНШ–3, ПС–10 та ін., а також шнековий навантажувач. Обираючи протруювачі шнекового типу, краще надати перевагу тим, що мають поліетиленове покриття або широкі шнеки, що зменшить травмування насіння. Аплікатори мають бути конусного типу з перехресним розпиленням препарату.

Допускається спільне оброблення біопрепаратом разом із деякими дозволеними для сумісного застосування протруювачами. Не рекомендовано додавати до бактерій нерозведені пестициди. Необхідно спочатку розвести водою протруювач і лише потім додавати інокулянт. Для одночасного протруєння насіння та інокуляції краще обирати машину для протруєння із двома бачками – один для протруювача, інший – для інокулянта. При цьому варто збільшити дозу препарату в 1,3–1,5 раза. Збільшення норми інокулянту не є шкідливим для насіння і може бути використаним на ґрунтах, де раніше бобові не вирощували, де рівень рН нижчий, ніж 5,5, або там, де насіння сіють у сухий ґрунт.

Машина для протруювання ПС-10АМПід час передпосівного оброблення насіння втрати можуть виникати в разі використання застарілої або невідкаліброваної техніки. У такому випадку більша частина робочого розчину потрапляє на насіння, яке надходить першим, решта, що поступає пізніше, залишається практично не інокульованою. Як наслідок, близько 20–30 % насіння дістає надлишок препарату, близько третини отримує розраховану кількість, а решта залишається без належного оброблення. Технології обробки насіння та налаштування машин аналогічні таким при протруюванні. Необхідно, щоб препарат рівномірно розподілявся по всьому зерну і утримувався на ньому. 

Перед обробленням насіння машину для протруювання слід ретельно очистити, промити, дезінфікувати згідно з санітарними правилами. У випадку використання препаратів на твердих носіях (порошкоподібні) їх спочатку переводять у розчин. Для цього необхідну кількість біопрепарату заливають водою на 1 год, ретельно перемішують декілька разів, щоб бактерії перейшли у розчин, а потім відціджують через марлю. Як прилипачі можна використовувати 2,0–2,5 % розчин натрію КМЦ, 7–12 % розчин рідкого концентрату сульфітно-спиртової барди, 1,0–1,5 % розчин казеїну технічного, 2–3 % патоки або меляси, збиране молоко та сироватку, які застосовують без розведення. Ці речовини не чинять негативного впливу на життєздатність та активність бульбочкових бактерій і завдяки своїм фізичним властивостям добре закріплюють препарат на поверхні насіння.

Не тримайте готовий розчин довше 2 годин. Не залишайте приготований розчин на наступний день. Для збереження ефективності біопрепарату необхідно обробляти лише таку кількість насіння, яку можна висіяти протягом дня! 


Зробити замовлення